GÖZÜNÜZ AYDIN !

  Bugüne kadar imzalanmayan 2006 yılına ait KAMU-ECZACI iskonto ve protokolü; bir ay ara ile yapılan iki TEB BAŞKANLAR DANIŞMA toplantısında ortaya konulan irade ile bize dayatılan koşulların kabul edilmemesi yönündeki talep ve çabalara rağmen 05.04.2006 tarihinde TEB Merkez heyeti başkanınca imzalanmış,hem TEB Web sayfasında yayımlanmış hem de yazılı olarak odalarımıza bildirilmiştir.Hayırlı olsun !
    2005 yılı satış hasılatı(KDV hariç)
  220.000 YTL olan eczaneler %3
  440.000 YTL  "      "      %3.5
  550.000 YTL   "      "     %4
  550.000 YTL  üstü          %4.5 iskonto yapacaklardır.
  Bize göre bu anlaşma 23.03.2006 tarihinde yapılan TEB 2. BAŞKANLAR toplantısı öncesi imzalanmış idi.Ben bu toplantıdakı son sözümü de HAYIRLI OLSUN ! diyerek tamamlamıştım.
Tabandaki üyenin haykırışlarına kulak tıkayarak,Odalarımızın her koşulda vermeyi taahüt ettiği sınırsız desteğe rağmen imzalanan bu anlaşma dayatmalara karşı tavır koyma direncimizi kırmıştır.Gelecek yıl %8 istenirse ne yaparız kestirebilen babayiğit var mı?Bu görüntü bugün sergilenemeyen örgüt dayanışmasının geleceğinin de ipotek altında bırakıldığını ifade ediyor.Ancak suskunluğun her gün ekmeğimizdenbir parça kopardığını unutmayalım.
   Eczanesinde yeteri kadar sıkıntı yaşayan üyenin beklentilerine ve kendilerine her türlü örgütsel desteği sağlayan odalarımızın karşı duruşuna rağmen bu sözleşmeyi imzalayanlar örgüte ve üyeye açıklamasını yapmak zorundadırlar.
Bu yıl da böyle geçsin... yada benden sonra tufan mı acaba ?
   Saygılarımla.
                                                                 Nevzat AKMAN
                                                                 Başkan